Wizyty w Domu Horroru
Guy N. Smith - wszystko to, co najlepsze! | Recenzja "Dom mordu" Guy N. Smith
Dziś kolejna wizyta w progach Domu Horroru!
Zapraszam do posłuchania i przeczytania recenzji na temat zbioru opowiadań „Dom mordu” Guy’a N. Smitha – legendy pulpowego horroru!
Znajdziecie tutaj motywy pojawiające się w twórczości autora: żywe trupy, wiedźmy, nawiedzone domy, duchy. Poznacie moc hipnozy, spotkacie znanego z cyklu „Sabat” Marka Sabata – paranormalnego detektywa.
Lubicie krótkie formy pełne mroku? W czasie czytania poczujecie dreszcz na plecach, zetkniecie się z dziwnymi istotami, będziecie świadkami odprawiania pewnych zapomnianych rytuałów, a przede wszystkim Wasz wieczór pełen będzie specyficznej rozrywki, jaką da Wam ten zbiór opowiadań! Polecam!
Recenzja "Dom mordu" Guy N. Smith
„Dom mordu” Guy’a Newmana Smitha to zbiór najlepszych opowiadań legendy pulpowego horroru. Znajdziemy tutaj często pojawiające się motywy w twórczości Autora: czarownice, żywe trupy, nawiedzone domostwa, duchy. Jak to się wszystko zaczęło? Guy N. Smith urodził się w 1939 roku, pracował jako urzędnik bankowy i to właśnie wtedy zaczął pisać pierwsze opowiadania. W czasie długich podróży w furgonie z gotówką tworzył pierwsze historie: sensacyjne, przygodowe, fantastyczne, a nawet erotyczne. Później przyszedł czas na bardziej mroczne opowiadania.
Nawiedzone domy, wiedźmy, wilkołaki, ghule, żywe trupy i inne potwory – to wszystko znajdziecie w opowiadaniach legendy pulpowego horroru, Guy’a N. Smitha. „Dom mordu” to zbiór najlepszych tekstów autora, które ukazały się w antologiach „Hangman’s Hotel” oraz „Nightmares from the Black Hill”. Dodatkową gratką dla fanów będzie opowiadanie „Warszawska wiedźma” z Markiem Sabatem, znanym polskim czytelnikom z kultowego cyklu „Sabat”!
Klika słów o Autorze
Guy N. Smith
„Urodzony w Anglii w 1939 roku. Jego matka była autorką powieści historycznych, co niewątpliwie miało wpływ na zainteresowania pisarskie syna. Ojciec był menadżerem banku. Jako dziewięcioletnie dziecko „wydawał” raz w tygodniu komiks – sześć stron obrazków i historyjek. Pierwsze opowiadanie opublikował w lokalnej gazecie Tettenhal Observer, z którą współpracował przez dłuższy czas. Potem przeprowadził się do Birmingham. W 1972 otworzył antykwariat, gdzie sprzedawał używane książki. Ulubionym gatunkiem pisarza był horror, dlatego nawiązał kontakt z czasopismem London Mystery Magazine, w którym w latach 1972-1982 opublikował 17 opowiadań. W tym czasie wydał książkę „Noc Krabów”, która odniosła natychmiastowy sukces. Zachęcony powodzeniem stworzył ponad osiemdziesiąt powieści. Od 1999 prowadzi z żoną Jean wydawnictwo.”
Olimpia
Udostępnij